česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Spektrální snímač AS7343 s 12 kanály plus NIR a XYZ

14.03. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Skupina ams OSRAM v únoru rozšířila svou širokou nabídku spektrálních snímačů o integrované obvody AS7343. Jedná se o první produkt výrobce, který nyní spojí analýzu barev prostřednictvím většího počtu kanálů s technologií XYZ, takže bude možné měřit barvu a také intenzitu dopadajícího světla tak, jak ji vnímá i lidské oko.

Nová víceúčelová součástka AS7343 o rozměrech pouze 3,1 mm x 2 mm x 1 mm je vybavena celkem 14 kanály a uplatní se všude tam, kde potřebujeme nějakým způsobem pracovat s barvami a jejich přizpůsobením, řídit kupříkladu osvětlení a provádět obecně spektrální analýzu – ve spotřební elektronice, ale třeba též i sklenících a související zemědělské výrobě. Vnitřní struktura přitom zahrnuje dvanáct rovnoměrně rozprostřených kanálů měření ve viditelné části spektra, rozšířených o kanál NIR (Near Infrared) a již zmiňovanou funkci XYZ. Na stránkách časopisu DPS Elektronika od A do Z jsme v podobné souvislosti psali též Na pláži s obvody TSL2585. Stínit neumí, poznají však UVA.

Více informací najdete v celé zprávě New AS7343 multi-spectral sensor adds XYZ technology to increase speed and accuracy of color measurements.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik