česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Systémovému MCU odlehčíte s ultrazvukovými čidly ToF od TDK

21.03. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti TDK nedávno představili dva nové, špičkové ultrazvukové snímače s technologií ToF (Time-of-Flight), mimořádně nízkou vlastní spotřebou a podporou detekce na krátké, ale i delší vzdálenosti.

Výrobce své integrované prvky, zahrnující tzv. PMUT (Piezoelectric Micromachined Ultrasonic Transducer) společně s nízkopříkonovým SoC, označuje jako ICU-10201 a také ICU-20201. Z pohledu výsledných rozměrů součástky se pak firmě TDK u pouzder typu LGA s osmi vývody podařilo dosáhnout 3,5 mm x 3,5 mm x 1,26 mm.

Senzory MEMS zde zajišťují přesná měření na vzdálenosti 10 cm až 1,2 m (ICU-10201), resp. od 20 cm až do pěti metrů v případě druhé novinky. K tomu si zároveň připočtěte zorné pole FoV s možností konfigurace až do 180 stupňů, rozhraní I2C nebo např. proudovou spotřebu, která při uvážení jednoho vzorku za vteřinu, a při detekční vzdálenosti jednoho metru, činí 17 μA. Na rozdíl od IR čidel systém pracuje za libovolných světelných podmínek a vysoké přesnosti dosahuje bez ohledu na barvu či průsvitnost povrchu. Obrovskou výhodou bude i vysoký výpočetní výkon samotného snímače vybaveného procesorem a ještě větší pamětí.

Více informací již najdete v celé zprávě MEMS Sensors: TDK introduces two new high-performance ultrasonic ToF sensors.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik