česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Deska pro řízení baterií s důrazem na efektivitu i tloušťku

23.05. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Kompaktní a zejména pak naprosto tenká zařízení jinak obrovského internetu věcí mohou nyní těžit ze všech výhod nového návrhu – vývojové desky REFLVBMS001-EVK-001, jejíž dostupnost nedávno oznámila společnost ROHM. Výrobce zde bude hned vedle samotného řízení baterií skloňovat i mimořádně vysokou míru účinnosti.

Systém počítá se čtyřmi klíčovými součástmi, mezi které patří integrovaný obvod pro napájení v podobě snižujícího DC/DC měniče plus resetovací IO coby detektor napětí s technologií Nano Energy™ pro zajištění neobyčejně nízkého proudového odběru. K tomu si dále připočtěte integrovaný obvod pro nabíjení baterií a také drobný Li-Ion akumulátor. IO pro napájení minimalizuje ztráty i díky svému klidovému odběru 180 nA, zatímco „nabíječku“ s podporou celé řady napětí dále rovněž využijeme při monitorování či vybíjení článku. Výsledkem je tedy návrh, který v případě osazených součástek dosahuje tloušťky pouze 0,60 mm, a to včetně chemického zdroje.

Více informací najdete v celé zprávě ROHM’s New Ultra-High Efficiency Battery Management Solution Evaluation Board for Thin, Compact IoT Devices.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik