česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Rychlá rozhraní je nutné chránit i v autech

26.09. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Datová rozhraní je zapotřebí pečlivě chránit – ať již budou provozována „nehybně“, nebo se pro změnu pohybovat společně s obsluhou, třeba na čtyřech kolech. A právě pro naposledy zmiňované případy má nyní společnost Nexperia připravené robustní diody s mimořádně nízkou kapacitou, chránící před elektrostatickými výboji ESD, zatímco výrobce dále minimalizuje jejich vliv na přítomné signály a jejich integritu.

Součástky byly navržené ke spolupráci s vysokorychlostními datovými linkami, jako jsou např. rozhraní USB 3.2, HDMI 2.0, LVDS, monitorovací audio/video systémy, displeje či kamery. Nexperia však hledí rovněž do budoucna, když dále zmiňuje i nadcházející videosystémy, stejně jako ethernetové aplikace.

Nejnovější přírůstky zde zahrnují ochranné prvky PESD5V0C1BLS-Q a také PESD5V0C1ULS-Q, obojí se dvěma vývody a kompaktním provedením pouzder typu DFN1006BD-2. PESD5V0C2UM a PESD5V0C2UM-Q jsou kromě toho k dispozici se třemi piny pro obě rozdílové linky (zde jako DFN1006-3).

Více informací najdete v celé zprávě Ultra-low capacitance ESD protection diodes from Nexperia protect automotive data interfaces.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik