česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

BLDC motory ovládnete s návrhem EPC. V hlavní roli GaN

17.10. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Efficient Power Conversion přišla v říjnu s další vývojovou deskou, tentokrát s označením EPC9176. Jednat se bude o referenční návrh zjednodušující třístupňové buzení motorů BLDC s využitím technologií GaN. Mimořádně nízké rozměry vzniklého řešení pak umožňují výsledek osadit přímo v pouzdře motoru a snižovat přitom nejen hmotnost, ale i rušivé vyzařování.

Jádro celého návrhu zde přitom tvoří integrované obvody – výkonové stupně ePower™ EPC23102 vybavené budiči hradel a také dvojicí tranzistorů FET GaN s typickým odporem v sepnutém stavu 5,2 mΩ (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Ovládání tranzistorů GaN svěřte stupni ePower™). Deska EPC9176 pracuje se vstupním napětím v rozmezí od 20 V až do 80 V, zatímco je schopna dodat až 28 Apk, resp. 20 Arms. Vhodně tak nahrává potřebám elektrokol, elektroskútrů, elektrického nářadí, dronů, robotů, DC servo zařízení, automatizačních systémů ve výrobě apod.

Více informací najdete v celé zprávě GaN ICs Shrink Motor Drives and Speed Time-to-Market for eMobility, Power Tools, Robotics, and Drones.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik