česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Nové moduly onsemi pro palubní nabíječky

24.10. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti onsemi nedávno představili trojici napájecích modulů využívajících vlastností karbidu křemíku, které se uplatní v palubních nabíječkách OBC s výkonem 11 až 22 kW a také DC/DC zdrojích pracujících s vyšším napětím, a to napříč všemi typy vozidel poháněných elektřinou. Prvky řady APM32 budou navíc prvním řešením svého druhu, které možnosti SiC za účelem navýšení účinnosti a také zkrácení doby potřebné k nabíjení využije v pouzdrech vyráběných technologií „transfer molding“.

Každý ze tří modulů klade důraz na nízké ztráty při vedení proudu a také spínání, tepelný odpor, oddělení umožňující pracovat s 800V rozvody, spolehlivost a třeba též i teplotní rozsah, který pro Tj předpokládá až +175 °C. Dva moduly řady APM32, NVXK2TR40WXT a NVXK2TR80WDT, počítají s topologií H – můstku a napětím V(br)dss 1200 V. Třetí modul NVXK2KR80WDT s topologií „Vienna Rectifier“ se pak u OBC uplatní při kompenzaci účiníku PFC.

Více informací najdete v celé zprávě onsemi Launches Automotive Silicon Carbide-Based Power Module Trio for On-Board Chargers.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik