česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Cesta k BLE vede i přes PIC32

31.10. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Bez bezdrátového rozhraní se dnes neobejde spousta moderní elektroniky. Jenže takový způsob konektivity zde také často představuje rostoucí náklady, včetně složitosti daného systému. Ve společnosti Microchip Technology proto přišli se svou první rodinou mikrokontrolérů PIC založených na 64MHz jádru Arm Cortex®-M4F, která vše potřebné řeší tím, že funkce Bluetooth® Low Energy přímo integruje do jedné z „nejzákladnějších“ součástek.

Řešení v podobě PIC32CX-BZ2 od Microchipu zde zahrnuje prvky SoC, stejně jako certifikované moduly. BLE pak dále doplňuje podpora pro Zigbee® nebo např. aktualizace formou OTA (Over the Air). Hardware kromě toho počítá s 12bitovým A/D převodníkem, kanály TCC, šifrováním a také celou řadou rozhraní, pokud jde např. o dotykové ovládání, sběrnice CAN, senzory, zobrazování a další periférie. K tomu si ještě přičtěte 1 MB paměti typu Flash, 128 kB RAM, 29 GPIO či předpoklady pro práci do +125 °C dle AEC-Q100 třídy 1.

Více informací najdete v celé zprávě New Arm®-Based PIC® Microcontrollers Create an Easier Way to Add Bluetooth® Low Energy Connectivity.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik