česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

PMIC pro kamery v autech od Renesas. Využijte i technologii AHL

07.11. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Renesas Electronics počátkem listopadu představili integrovaný obvod pro řízení napájení PMIC určený pro novou generaci kamerových systémů v automobilovém prostředí. Vývojáři zde v podobě RAA271082 dostávají univerzálně použitelnou součástku vyhovující z pohledu ISO26262 (ASIL B) s primárním, synchronně snižujícím regulátorem pro vyšší napětí a také dvěma sekundárními, synchronně snižujícími regulátory pro nižší úrovně napětí doplněnými o lineární stabilizátor.

Řešení dále nabízí čtyři OV/UV monitorovací bloky pro sledování přepětí či podpětí, komunikaci pomocí rozhraní I2C, konfigurovatelný vývod GPIO a třeba též resetovací výstup pro systémový mikrokontrolér, vyskytne-li se nějaký problém. Obvody RAA271082 s vysokou mírou integrace kromě toho skvěle doplňují firemní technologii AHL umožňující výrobcům automobilů používat k přenosu HD videa levné kabely a konektory (na stránkách časopisu DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Laciné kabely a konektory v autě nezatracujte. HD videu to stačí).

Více informací najdete v celé zprávě Renesas Introduces New ASIL B Power Management IC Ideal for Automotive Camera Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik