česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Snímače Grid-Eye firmy Panasonic: nyní i s pravými úhly

30.01. 2023 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V Panasonic Industry se nedávno pochlubili novým členem své oblíbené rodiny senzorů Grid-Eye, který má nyní k dispozici 90° optiku. V praxi to pak bude znamenat zase o něco širší záběr, popsaný parametrem FoV, stejně jako snižování počtu čidel, která jsou k pokrytí dané oblasti, např. za účelem počítání osob, jejich sledování apod., nakonec zapotřebí. Systém poplatně otázkám, které se dotýkají soukromí, využívá celkem 64 prvků a to v matici 8x8 pixelů.

Řešení Grid-Eye se v minulosti uplatnilo v řadě případů, když byly kupříkladu absolutní hodnoty teploty v systému chytré kuchyně zapotřebí k detekci horkých míst nebo jsme zase chtěli získat obecné povědomí o situaci v místnosti za účelem správné činnosti chytré klimatizace. S tím šly ruku v ruce i výše zmiňované sledovací a také počítací aplikace. Jenže výhled s 36° nebo též 60° zde při nahrazování kamer, příp. i dalších bezdrátových řešení na způsob radaru, nemusel stačit. Systém obecně počítá s rozměry 11,6 mm x 8 mm x 4,3 mm, rozhraním I2C a v případě novinky pak i s teplotou měřeného předmětu 0 až +80 °C.

Více informací najdete v celé zprávě New Grid-Eye 90° from Panasonic Industry brings the right angle to Machine Learning based IR sensing.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik