česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Redundantní napájení v autech vystavějte s LDO ROHM

24.04. 2023 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Napájení může mít spoustu podob. Často přitom bývá rozděleno na hlavní větve, a to včetně svých primárních i sekundárních bloků, a také „nadbytečnou“ redundantní sekci, která má sice jednoduchý, ale o to důležitější význam: udržet v chodu klíčové funkce systému v případě selhání hlavní části.

Ve společnosti ROHM pro takové účely připravili lineární stabilizátory LDO řady BD7xxL05G-C (BD725L05G-C, BD730L05G-C, BD733L05G-C a také BD750L05G-C) se vstupním napětím až 45 V, proudovou zatížitelností 50 mA a nízkou vlastní spotřebou, typicky 6,0 μA, určené pro automobilový průmysl. Jejich kompaktní provedení zde přitom zabírá pouze 2,9 x 2,8 mm.

Stabilní výstupy je však zapotřebí zajistit i v případě prudkých výkyvů napětí na baterii. V porovnání se standardními součástkami a jejich překmity, které mohou dosahovat skoro 1,3 V, takže musíme dále zapojit velké výstupní kapacity, omezují prvky firmy ROHM takové přechodové jevy pouze na 0,1 V, takže si ve výsledku vystačíme s menšími kondenzátory a třeba se ještě obejdeme i bez diody.

Více informací již najdete v celé zprávě ROHM’s Compact Primary LDOs with Highly Stable Output Voltage Stability Ideal for Redundant Power Supplies.

robenek@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik