česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

National Instruments přebírá AWR a Phase Matrix

National Instruments (NI) značně posiluje na poli RF a mikrovlnné techniky převzetím dvou významných firem z této oblasti elektroniky – AWR Corporation (AWR) a Phase Matrix, Inc. (PMI).

National Instruments je velmi dobře znám v oblasti návrhu a prototypování systémů pro automatizaci měření a embedded aplikací. Jeho produkty, jako jsou software NI LabView a modulární, cenově dostupné hardware jsou používány u více než 30 tisíc různých firem po celém světě.

National Instruments přebírá AWR a Phase Matrix 1.jpg

Důvodem pro převzetí obou firem s vedoucím postavením v RF/mikrovlnné technice je snaha NI proniknout v této oblasti techniky ještě dále. PXI RF platforma, kterou NI buduje a dodává svým zákazníkům již více než 10 let, umožňuje vytvářet rychlé a efektivní RF testovací systémy. RF a mikrovlnná zařízení se stávají velmi komplexní záležitostí, kde je zapotřebí těsné spolupráce mezi jejich vývojem, testováním i výrobou. Převzetím obou firem získá NI přístup k softwaru pro návrh RF a mikrovlnných obvodů a současně potřebné technologie, aplikace a výrobní kapacity v kmitočtovém pásmu až do 26,5 GHz a výše.

AWR je přední dodavatel EDA softwaru pro návrh RF a mikrovlnných obvodů. Mezi jeho známé produkty patří např. Microwave Office a Visual System Simulator. Jejich software podstatně zkracuje dobu potřebnou k vývoji produktů pracujících v RF a mikrovlnném pásmu.

National Instruments přebírá AWR a Phase Matrix 2.jpg

Phase Matrix, se sídlem v San Jose, California, navrhuje a vyrábí RF a mikrovlnné testovací a měřicí systémy pro komerční a vojenské účely. Má expertní schopnosti v modulární instrumentaci, rychle spínajících syntetizátorech a mikrovlnných součástkách pracujících na velmi vysokých kmitočtech.

Obě firmy budou i nadále fungovat pod svými původními názvy jako dceřiné firmy NI. Více informací o převzetí AWR a PMI firmou NI, stejně jako informace o jednotlivých firmách, naleznete na jejich webovských stránkách.

www.ni.com/rf, www.phasematrix.com, www.awrcorp.com

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik