česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Kniha, která vás může zajímat: BGA Breakouts and Routing - Charles Pfeil

Součástky s BGA pouzdry s více než 1500 vývody představují pro připojení všech vývodů na desce plošných spojů velkou výzvu. Již samotné použití těchto součástek totiž vyžaduje přidání dalších vrstev desky, zatímco snahou každého návrháře je naopak použít co nejmenší počet vrstev s ohledem na ekonomické náklady výroby. Správné připojení BGA pouzder je tedy klíčovou operací při návrhu desky. Tato kniha vysvětluje vliv použití BGA pouzder na návrh desky a naznačuje možná řešení k docílení požadovaného výsledku při routování BGA pouzder.

Kniha, která vás může zajímat BGA Breakouts and Routing - Charles Pfeil 1.jpg

I když studie o routování BGA byla založena na návrhu desky v programu Expedition, její závěry jsou obecně platné a lze je aplikovat i na jiné návrhové systémy (pokud mají odpovídající možnosti).

Z knihy je patrné, že je autor zkušeným návrhářem DPS a že má také velmi dobrý přehled o možnostech programů pro návrh DPS. Kniha je napsána velmi prakticky a je doplněna více než stovkou názorných obrázků.

Jednotlivé kapitoly knihy:

  • Úvod
  • BGA pouzdra
  • Složení vrstev u HDI desek
  • Rozložení fanoutů (krátkých spojů od plošek zakončených via otvorem)
  • Tažení spojů s ohledem na jednotlivé vrstvy
  • Testovací příklad routování BGA s roztečí 0,8 mm
  • Software pro návrh BGA fanoutů

Komu je kniha určena

Kniha je sice určena zejména návrhářům desek plošných spojů, ale je zdrojem informací a nápadů pro každého, kdo se problematikou použití BGA pouzder s velkým počtem vývodů zabývá.

Kde lze knihu získat

Knihu lze po jednoduché registraci buď zdarma stáhnout na http://iconnect007.com/ads/mentor/regform.php, nebo zakoupit v tištěné podobě, např. na webové stránce Amazon.

O autorovi

Kniha, která vás může zajímat BGA Breakouts and Routing - Charles Pfeil 2.jpg

Charles Pfeil je Engineering Director pro Systems Design Division firmy Mentor Graphics. Je původním architektem návrhového systému Expedition PCB a duchovním otcem technik XtremePCB, TeamPCB a XtremeAutoRoute, které program Expedition používá. Během 40 let praxe získal zkušenosti jednak jako návrhář DPS, dále pak také jako majitel firmy provádějící návrh desek na zakázku i jako marketingový a technický manažer u firem, které se zabývají vývojem softwaru pro návrh DPS (Recal-Redac, ASI, Cadance, PADS a Veribest).

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik