česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

electronica 2012 – Inside tomorrow

Již po pětadvacáté se koná od 13. do 16. listopadu veletrh electronica v Mnichově. Více než 2 500 mezinárodních vystavovatelů představí návštěvníkům z celého světa své produkty a služby: od součástek a systémů až po aplikace a poskytování služeb. V centru pozornosti letošního veletrhu jsou témata jako Smart Energy Solutions, e-Mobility, Embedded Solutions a Power Electronics. Tato témata se odrážejí nejen na samotné výstavě, ale také na doprovodném programu a konferencích.

electronica 2012 – Inside tomorrow 1.jpg

Celosvětový hospodářský význam elektronického průmyslu vystupuje do popředí pokaždé, když se lidé z tohoto oboru setkávají každé dva roky na veletrhu electronica. V půlce listopadu se Mnichov opět stává centrem a stěžejním bodem pro odborníky, mimo jiné také z průmyslové elektroniky, automobilového průmyslu a lékařské elektroniky. Ve více než dvanácti pavilónech se jim dostane přehledu o trhu nových technologií a řešení: od polovodičů a senzoriky přes pasivní prvky až po desky s plošnými spoji a systémové komponenty. Jako hnací motor dává veletrh electronica impuls nejen novému vývoji, ale upozorňuje také na společenskou významnost elektroniky ve všech oblastech života. Mimo jiného se bude letošní veletrh zabývat také tématy energetické účinnosti, LED a elektromobility. Když se jedná o budoucí stabilitu zásobování energiemi, jsou požadována inteligentní řešení. Proto budou na veletrhu prezentovány i chytré produkty pro řízení a měření spotřeby, stejně jako aplikace s IED (Intelligent Electronic Device). Různým aspektům budování přenosové sítě a přínosu elektronického průmyslu celosvětově se letos věnuje diskuse u kulatého stolu výkonných ředitelů pořádaná první den veletrhu. Vedoucí pracovníci společností STMicroelectronics, NXP Semiconductors, Freescale Semiconductor and Infineon Technologies budou na fóru diskutovat téma „Polovodičová řešení pro sítě Smart Grid“.

Program na fórech

Rozsah témat na fórech veletrhu – automotive Forum, embedded Forum, electronica Forum, exhibitor Forum a PCB & Components Market Place je velmi široký a dává tak návštěvníkům příležitost načerpat informace týkající se stávající i budoucí problematiky z různých aplikačních sektorů, a to na více než 130 prakticky orientovaných prezentacích, které jdou svým zaměřením ještě dále než vlastní veletrh.

Zatímco fórum electronica má připraveny přednášky k tématům „Lékařská elektronika“ a „Trendy v technice mikrosystémů“, přednášející na fóru automotive budou informovat o „Účinné dynamice v mobilitě“ a „Inovačních konceptech světel pro automobily“. Fórum embedded objasní témata „Smart Metering“, „Micros & DSPs“ a „Embedded Computing“. Zóna PCB & Components Market Place zaměří pozornost na „Tržní trendy pro desky s plošnými spoji, integrované obvody a elektronické moduly“ a také „Cílové trhy průmyslu součástek“.

Nově: embedded platforms conference

Letos se poprvé 14. a 15. listopadu koná embedded platforms conference. Významné firmy z oboru, jako Atmel, Farnell, Freescale, Infineon, Texas Instruments, Toshiba a TQ Systems poskytnou přehled ekosystémů moderních embedded platforem. Aby bylo možné vyvinout úspěšný elektronický produkt, nestačí jen zvolit správný embedded modulární systém. Dalším důležitým aspektem je zajištění vzájemné souhry mezi procesorovou platformou, operačním systémem, ovladači a technologií sítí a jejich vyladění pro specifickou aplikaci. Veletrh electronica se ujímá této výzvy určené inženýrům embedded systémů, kteří tu mohou načerpat informace o volbě správného řešení přesně podle svých potřeb.

Electronica automotive conference

Bezpečná jízda, energeticky účinná mobilita, přístup k internetu ve vozidle a konstrukce s ohledem na náklady jsou témata letošní konference, která začíná tradičně jeden den před začátkem veletrhu. 12. listopadu jsou na programu strategické přednášky k tématům “Electrification of the powertrain” a “In vehicle cloud computing”. 13. listopadu bude na programu problematika aktuální situace ve vývoji pro odborníky z automobilového průmyslu, OEMs, výrobce konstrukčních prvků a vývojáře softwaru se zaměřením na komponenty. Jedna přednáška se bude například zabývat otázkou „Standardizace – Která norma je ta správná?“ Navíc je poprvé plánována také pódiová diskuse na téma konceptů mobility.

electronica 2012 – Inside tomorrow 2.jpg

Wireless Congress

14. a 15. listopadu se koná „Wireless Congress: Systems & Applications“. Specialisté z oboru osvětlí nejen technické aspekty aktuálních a budoucích bezdrátových technologií, zejména pro průmyslové použití, ale také poskytnou pohled do aplikací, bezpečnostních aspektů, standardů a příležitostí na trzích. Tématy jsou letos mimo jiné: bezdrátové technologie ve vozidlech, nové aplikace Bluetooth a také napájecí zdroje a Energy Harvesting. Na programu budou také vystoupení zástupců IHS iSuppli, Bluetooth SIG a ZigBee Alliance.

Platforma pro nastupující generaci

Pro budoucnost oboru má podstatný význam mladá generace. Pro zhruba 300 budoucích inženýrů pořádá electronica, společně s SEMICA, VDE a ZVEI, v poslední den veletrhu akci Student Day. Pro účastníky jsou na programu nejen tipy na zahájení profesní kariéry, ale i oběd se sponzory a udělení ceny COSIMA-Award.

Využití synergie

Souběžně s veletrhem electronica se bude konat také odborný veletrh hybridica, který bude věnován nejnovějšímu vývoji a výrobním postupům hybridních stavebních prvků, a také veletrh electrical energy storage (ees), který se zaměří na téma řešení akumulace elektrické energie.

Důležité informace

Termín veletrhu:

úterý 13. až pátek 16. listopadu 2012

Otevírací doba:

úterý až čtvrtek od 9.00 do 18.00 hod.,

pátek 9.00 až 17.00 hod.

Vstupné:

denní vstupenka od 26, 50 euro (online)

Web: www.electronica.de/2012

Katalog:

zahrnut ve vstupném (do vyčerpání zásob)

Rezervace vstupenek online:

www.electronica.de/tickets

Termíny konferencí

electronica automotive Conference:

pondělí 12. a úterý 13. listopadu (ICM)

embedded platforms Conference:

středa 14. a čtvrtek 15. listopadu

(Tiskové středisko Ost)

Wireless Congress:

středa 14. a čtvrtek 15. listopadu (ICM)

Web:

www.electronica.de/termindatenbank

Nejnovější informace na informačním zpravodaji veletrhu:

www.electronica.de/newsletter

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik