česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Systém laboratorního a pracovního nábytku Variolab+

Pod označením VARIOLAB+ si velká část odborné veřejnosti vybaví laboratorní stoly od společnosti Diametral. Přesto je na místě se trochu blíže seznámit s tím, co přináší v současnosti a co se chystá v nejbližší budoucnosti, zároveň trochu zhodnotíme situaci na trhu.

Nejnovější provedení VARILOAB+ přináší velmi sofistikované a do detailu dotažené řešení. Díky své variabilitě nalézá uplatnění ve výrobních firmách, na výzkumných pracovištích, vysokých i středních školách, v elektrotechnických dílnách i servisních střediscích.

Systém laboratorního a pracovního nábytku Variolab+

Hlavními znaky laboratorního nábytku VARIOLAB+ je robustní konstrukce, modularita, ergonomie, variabilní výška pracovní desky, polic i přístrojové nástavby. Firma od začátku hledala inspiraci u zákazníků a tím je nejspíš VARIOLAB+ na našem trhu výjimečný. Zpětnou vazbou na koncového spotřebitele získává výrobce cenné informace o požadavcích a přáních zákazníků. Díky tomu vznikají stále nové moduly a doplňky pro nejrůznější aplikace. Dalším nesporným plusem je, že společnost Diametral zajišťuje nejen výrobu mechanických dílů, ale současně navrhuje a vyrábí veškeré elektrotechnické vybavení. Tím se zúročují dlouholeté zkušenosti a tradice přístrojů vyráběných společností Diametral, které jsou do laboratorního nábytku osazovány ve formě jednoduše výměnných modulů. Díky již zmiňované modularitě lze jednoduchým způsobem doplňovat, či vyměňovat jednotlivé díly přístrojové nástavby. To ocení zákazníci, kteří při změně charakteru výroby mohu zachovat stávající robustní konstrukci stolu a pouze vyměnit přístrojové vybavení nástavby.

Na základě požadavků ze strany odborného školství došlo k vývoji samostatné řady nábytku pod názvem VARIOSTAV. Ten se odlišuje od základní řady nepřehlédnutelnou svislou deskou se čtverhrannými otvory. Na desku je možné pomocí patentovaných příchytek umisťovat jednotlivé moduly, které pak žáci v rámci úloh propojují do funkčních celků. V současnosti je například nabízena sestava VARIOSTAV s moduly svítidel, vypínačů, zásuvek a elektroinstalačních krabic. V tomto vybavení si studenti mohou prakticky vyzkoušet zapojování silových obvodů. Připravují se další řady, například se zabezpečovací technikou, bezdrátovou technikou a dalšími obory. Podle současných ohlasů, si i tato varianta nábytku VARIOLAB+ již získala své příznivce z řad odborných škol a učilišť.

V současnosti se na trhu objevuje laboratorní nábytek v mnoha variantách a velmi rozdílných cenových hladinách. Co ale oproti konkurenci činí VARIOLAB+ tak výjimečným a výborně hodnoceným? Je to rychlost, s jakou jsou zákazníkům navrhovány nové moduly dle jejich přání nebo skutečně kvalitní materiály použité v konstrukci (povrchové ošetření kovových dílů galvanickým zinkem a práškovou barvou), pracovní desky o síle 28 mm se zvýšenou mechanickou odolností, pevná záda skříní, nebo snad pevné police ve skříních, které se ani při enormní zátěži neprohnou? Podle našeho názoru je nejlepším hodnocením spokojenost koncových zákazníků. Zní to možná jako klišé, ale spokojený zákazník je opravdu ta nejlepší reklama. Se zkušenostmi zákazníků jsme konfrontováni téměř denně a současně s tím slýcháme a potvrzuje se tak náš názor, že investice do skutečně kvalitního vybavení se vyplatí a naopak jakákoli úspora na nevhodném místě se ve velmi krátkém čase vrátí jako bumerang. Někteří zákazníci se až po negativních zkušenostech s lacinými náhradami profesionálního laboratorního nábytku obracejí na skutečně odborné firmy, jako je například Diametral. Potom se za cenu dalších nemalých finančních výdajů vše uvádí do skutečně funkčního stavu, což je nemilé a pro zákazníka z hlediska investic naprosto ztrátové.

Tento článek nemá za účel detailně rozebírat jednotlivé komponenty, či konstrukci laboratorního nábytku VARILOAB+ a VARIOSTAV, jedná se spíš o upozornění na zajímavý a mnohdy opomíjený segment, který tvoří pověstnou třešničku na dortu při výstavbě nových prostor, či rekonstrukci stávajícího provozu. Nesmíme při tom zapomínat, že v současnosti je kladen čím dál tím větší důraz na hygienu práce a s tím spojenou ergonomii pracoviště. Například mnohý vývojový pracovník dnes stráví více než třetinu tvůrčího života ve své laboratoři. Pokud jeho pracoviště bude skutečně odpovídat nejnovějším poznatkům z oblasti ergonomie, odrazí se to pozitivně i v jeho vyšším pracovním nasazení, menší únavě a celkové pohodě.

Pro podrobné informace se můžete v případě zájmu obrátit přímo na obchodní oddělení firmy Diametral spol. s r. o. nebo se podívejte na www.diametral.cz, kde naleznete podrobnější informace.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik