česky english Vítejte, dnes je sobota 04. prosinec 2021

National Instruments a maďarská vláda uzavřely strategickou dohodu

Maďarská vláda uzavřela 15. února 2013 dohodu o spolupráci se společností NI Hungary Kft., která je místní pobočkou společnosti National Instruments (NI). Maďarská pobočka NI aktivně působí v Maďarsku již 10 let a zaměstnává zde více než 1 200 osob.

Cílem strategického partnerství je poskytnout společnosti National Instruments prostřednictvím státní podpory stabilní pracovní prostředí, protože je tato firma zaměřena na inovace, výzkum a vývoj a významně se podílí na hospodářském růstu země a na vytváření pracovních míst.

National Instruments a maďarská vláda uzavřely strategickou dohodu

László Ábrahám, výkonný ředitel společnosti NI Hungary, o partnerství prohlásil: „Je důležité být jedním ze 40 strategických partnerů vlády. Jsme hrdí na svou významnou úlohu v elektronickém průmyslu a díky naší schopnosti vytvářet pracovní místa a silné základně dodavatelů jsme schopni výrazně přispět k posílení místního průmyslu.“

Projekt Science Park společnosti NI Hungary Kft. vyhrál výběrové řízení s názvem Inovace, technologické parky a vývojová centra, které vypsala Národní agentura pro rozvoj, a vláda proto projektu pomáhá celkovou částkou 4 miliardy forintů s grantem v celkové výši 2 miliardy forintů. Cílem projektu je vytvoření vědeckého parku a podpora užší spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje mezi akademickým a podnikatelským sektorem. Výkonný ředitel společnosti NI Hungary informoval publikum, že jádrem projektu je budova o rozloze 6 tisíc čtverečních metrů, určená pro 300 odborníků z oblasti výzkumu a vývoje.

National Instruments v Maďarsku

Společnost National Instruments otevřela svůj první zahraniční výrobní podnik v maďarském Debrecenu v roce 2001. Během deseti let se závod stal pracovištěm pro více než 1 200 lidí a místem, kde se vyrábí většina hardwaru NI. Hlavním zaměřením společnosti je vývoj a výroba high-tech softwaru a hardwarových produktů.

Kromě výroby hardwaru je město Debrecen také domovem jiných globálních a regionálních servisních středisek, mezi něž patří právní a finanční týmy, centrum sdílených služeb a centrum vývoje IT.

Kromě výrobního podniku v Debrecenu naleznete další regionální pilíř společnosti v hlavním městě Budapešti. Zde sídlí její prodejní a marketingové centrum pro východní Evropu, které zajišťuje prodej, marketing a technickou podporu pro 13 zemí v regionu.

Společnost National Instruments hraje v Maďarsku významnou ekonomickou roli, vždyť z jejích téměř 1 200 dodavatelů představují 60 % maďarské firmy (17 % je přímo z Debrecenu). Každý den putuje z debrecenského logistického centra do světa 1 000 zásilek.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik