česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Modulární a víceúčelový nástroj pro přežití v digitálním věku

08.08. 2016 | Zajímavosti - novinky
titul.png

Víceúčelová zařízení přichází v mnoha podobách, od modulárních lopat až po pera střílející světlice. Jedním z takových nástrojů je i čím dál častěji vídané multifunkční elektronické zařízení pro přežití v přírodě typicky zahrnující baterku a rádio. Například Fogo smart flashlight krom zmíněných funkcí dokáže napájet externí zařízení a lze jej použít i k dalším nezbytně důležitým úkonům pro přežití. Nováček v kategorii elektroniky pro přežití je modulární systém Seattle Sports Survivolts, jenž disponuje baterií s kapacitou 5 000 mAh (nabíjení telefonu), baterkou s dlouhým dosahem pro osvit cest, nouzovým vysílačem vhodným k přivolání pomoci a dokonce rozděláváním ohně.

Sestava Survivolts nabízí podobný koncept jako Goal Zero Switch 10, přestavuje tedy napájecí válec se schopností dobít příruční elektroniku. Od Goal Zero Switche se však odlišuje schopností použít nouzový systém „

Celý kit obsahuje šest samostatných modulů, jež se připojují pomocí USB portů na baterii (11,7 x 3,6 mm). Nejzajímavějším z modulů je žáruvzdorné zařízení pro rozdělávání ohně obloukovým výbojem. Jak se ukázalo, stisknutím tlačítka lze okamžitě podpálit prakticky cokoliv.

 

Více informací zde.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik