česky english Vítejte, dnes je úterý 06. prosinec 2022

IQRF Alliance ukázala realitu fungování IoT na veletrhu electronica 2016

14.11. 2016 | Zajímavosti - novinky
IQRF_electronica.JPG

Stánek IQRF Alliance byl na veletrhu electronica v Mnichově doslova nabitý energií a zájmem návštevníků, zejména díky bezdrátovým zařízením a platformě pro Internet věcí - IQRF. Výrobce technologie, firma MICRORISC, představil zcela nový koncept „Interoperable - Simple - Secure“. IQRF Alliance představila realitu a budoucnost Internetu věcí.

Návštěvníci měli příležitost ovládat zařízení od různých výrobců na jednom místě a sledovat reálné aplikace z terénu. Interaktivní demo o rozměrech více než 2 x 2m prezentovalo zařízení členů a partnerů IQRF Alliance jako například Microsoft, IBM, O2 Česká republika, O2 IT Services, AAEON, Zyxel, Netio, Cetin, CITIQ, DATmoLUX, MICRORISC a mnoha dalších.

Demo bylo rozděleno do tří kategorií - Clouds & Services (Cloudy a služby), Gateways (Přístupové brány) a End Devices (Koncová zařízení). Zařízení byla ovládána pomocí dotykového panelu či mobilního telefonu, měřila data v reálném čase přímo na výstavišti a posílala je do cloudů různých výrobců (Microsoft Azure, IBM Bluemix, IQ Home cloud).

Všechny produkty byly propojeny skrze bezdrátovou technologii IQRF. „Každý bezdrátový systém je dnes vystaven potenciálním vzdáleným útokům. Ovšem IQRF OS v4.00 přináší maximální ochranu založenou na průmyslových standardech. Bezpečnost v technologii IQRF neznamená pouze šifrování, ale komplexní přístup, jak zamezit potenciální zranitelnosti,“ přiblížil jednatel firmy MICRORISC, Vladimír Šulc PhD.

Kompletní sběr dat byl prováděn u všech vertikálních řešení - data z aktivních produktů a rozdílných cloudů byla integrována na cloudu společnosti O2 IT Services, aby byla lépe předvedena interoperabilita všech služeb a zařízení. „Toto demo přehledně ukazuje sílu IQRF Ekosystému. Můžete postavit svoje vlastní řešení z již připravených komponent přesně podle toho, jak potřebujete,“ dodává Šimon Chudoba, jednatel IQRF Alliance.

Více informací: www.iqrfalliance.org/cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik