česky english Vítejte, dnes je sobota 24. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

RokBlok – bláznivý nápad, jak přehrávat gramofonové desky

07.01. 2017 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.png

Člověk se nestačí divit, kam ty lidi chodí na nápady, ale jenom do té doby, než zjistí, že místem původu je San Francisco. Skupina nadšenců pod názvem Pink Donut tam vymýšlí a dotahuje do výrobního stavu věci, které jsou, řečeny jejich vlastními slovy, "stejně úžasné, jako náhodné".

V tomto případě se jedná o přehrávač gramofonových desek zvaný RokBlok, u kterého se deska neotáčí, takže může být položena třeba přímo na trávě. Co se točí, je malá krabička o délce 11 cm a výšce i šířce kolem 5 cm, která se pohybuje, neznámo jak, po povrchu desky. Krabička má vestavěný zesilovač i s reproduktory a baterií, takže je vlastně jediným předmětem, který k přehrávání desek potřebujete.

Jak to celé funguje? Krabičku položíte na desku a zapnutím vypínače ji uvedete to chodu. Přiblížením ruky nad krabičku její otáčení zastavíte. Docela jednoduché, že?

Pokud potřebujete ohromit zvukem, můžete krabičku připojit k externímu zesilovači bezdrátově přes Bluetooth.

Přehrávač zatím nekoupíte, protože celý projekt je podporován příspěvky od fandů, a s jeho uvedením na trh se počítá v druhé polovině 2017. Dobrou zprávou je fakt, že potřebná částka je už vybrána.

Více informací: https://www.kickstarter.com/projects/pinkdonut/rokblok-a-new-spin-on-vinyl

rokblok-02

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik