česky english Vítejte, dnes je středa 29. září 2021

Novinky od IQRF Alliance

25.01. 2018 | Zajímavosti - novinky
Autor: IQRF Alliance
iqrf-alliance-logo.png

Video: Webinář - IQRF pro integrátory

Hynek Syrovátka, technický ředitel IQRF Alliance, představil během webináře IQRF Repository - jednu z klíčových částí IQRF Ekosystému.
IQRF Repository je databáze produktů obsahující aktualizační balíčky a ovladače potřebné pro instalaci zařízení, čímž se celý proces instalace značně zjednoduší. Repozitář je výsledkem spolupráce mezi IQRF Alliancí a jejími členy, kteří pomohli definovat IQRF standard. Nyní bude každé zařízení s IQRF certifikátem zalistováno v příslušné kategorii a budou pro něj dostupné DPA příkazy se standardizovanými hodnotami podle typu použití. Více v samostatném článku.

IQRF DPA příklad formuje základy pro GW na MCU bez OS

Pro všechny, kdo by rádi využívali ve své IQRF síti gateway bez operačního systému, je tu nová možnost v podobě DPA příkladu využívajícího Arduino.
V rámci vývoje DPA knihoven se podařilo vytvořit DPA příklad, který dokáže vytvořit IQRF gateway ze zařízení bez operačního systému. Podrobně je technické řešení popsané na Githubu. Celý článek.

Setkání IQRF Alliance a IoT Seminář v Praze

Na základě pozitivní zpětné vazby na poslední setkání IQRF Alliance v Brně organizuje IQRF Alliance další setkání pro české a slovenské hosty. Tentokrát v Praze.
Přijďte na setkání členů IQRF Alliance a přátel IQRF z Česka a Slovenska, které se bude konat 1. února 2018. Hlavním tématem bude IQRF Summit 2018. Účastníci se dozví podrobné informace o summitu a tipy, jak připravit své prezentace.
Setkání bude předcházet IoT seminář na téma "Jak vytvořit IoT řešení", na FEL ČVUT, kam jste také srdečně zváni. Více informací o semináři zde.

Průmyslová gateway IQRF od IQ Home nyní na Marketplace

IQ Home, jeden z členů IQRF Alliance, přidal na Marketplace na webu IQRF Alliance novou průmyslovou gateway s všestranným využitím.
IQ Home nabízí řadu gatewayí pro domácí i průmyslové využití. Průmyslová gateway je designovaná pro aplikaci v IoT projektech a najde využití i ve "fog a edge computingu" - lokálně řízená síť, která není závislá na spojení s cloudem, takže i při výpadku spojení nadále funguje.
Gateway je plně optimalizovaná pro DPA příkazy, díky nimž dokáže komplexně monitorovat své okolí a ovládat  zařízení v síti. Navíc obsahuje operační systém Linux s předinstalovanými softwarovými službami. Více informací.

Wireless-UP! je projekt řešený ve Smart School programu

IQRF Alliance pomáhá šesti evropským středním školám v projektu Wireless-UP! v rámci Erasmus+.
Jedním z hlavních cílů je vytvořit společný Wireless-UP! modul výuky, strukturovaná a nadnárodní platná cesta výuky pro získání nových dovedností v oblasti bezdrátového připojení senzorů a senzorových sítí. Zjistit více.

Technická Univerzita Hamburk vstoupila do IQRF Alliance

IQRF Smart School program se rozrostl o nového člena. Je jím Technická Univerzita z německého Hamburku.
Technická Univerzita Hamburk (TUHH) byla založena v roce 1978 a dnes patří mezi nejprestižnější univerzity v Německu. Má více než 90 profesorů, navštěvuje ji přes 7600 studentů, kterým nabízí více než 40 studijních programů. Více...

Technická Univerzita Rzeszów je nyní součástí Smart School programu

Technická Univerzita Rzeszów, katedra elektronických a telekomunikačních systémů, se připojila k programu Smart School a svým studentům dává možnost získat certifikát ze znalostí IQRF. Více...

Technická Univerzita Opole je novou posilou IQRF Smart School programu

Technická Univerzita Opole z Polska vstoupila do IQRF Smart School programu. Kromě mnoha benefitů pro samotnou školu je k dispozici také certifikace studentů ze znalostí technologie IQRF. Celý článek.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik