česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

Apple najímá pracovníky do tajné laboratoře, zřejmě kvůli vlastní výrobě procesorů

09.06. 2018 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
čip.png

Vypadá to, že Apple otevře výrobu čipů poblíž Portlandu ve státě Oregon, USA. Apple sice odmítl oznámení komentovat, ale inzeráty na nábor pracovníků indikují, že pracoviště je určené pro výrobu procesorů. Nová laboratoř zapadá do firemního plánu zbavit se čipů od firmy Intel a dát přednost vlastním procesorům.

Když Apple oznámil před měsícem svá plány pod názvem Project Kalamata, věřilo se, že se nebude nic dít alespoň do roku 2020, ale nejnovější zprávy poukazují na nové pracoviště v Oregonu a najímání pracovníků. Inzeráty na práci jsou určeny pro experty ve verifikaci návrhu čipů s pracovištěm v okolí Portlandu.

Apple již údajně přetáhnul skupinu inženýrů z výroby čipů společnosti Intel, která má v Oregonu také svůj výrobní závod.

Pro Apple není nové pracoviště prvním utajovaným místem, když dokázal v tichosti založit skupinu ACG (Advanced Computation Group) a umístit ji do přebudovaného hasičského areálu na okraji Portlandu, kde byla teprve nedávno odhalena po téměř deseti letech.

Pokud se prokáže, že se jedná o výrobu čipů v Oregonu, potom zřejmě jejich výroba začne v roce 2020. Objevují se názory, že zavedením vlastní výroby čipů bude Apple muset své výrobky zdražit.

Celá zpráva zde.

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik