česky english Vítejte, dnes je středa 20. únor 2019

AARTOS Drone Detection Systems od Aaronia dohlížel na schůzku Kim Jong Un a Donald Trump

07.07. 2018 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Německá společnost Aaronia AG, která se zabývá vf a mikrovlnou technikou, použila svůj systém zvaný AARTOS k ochraně před drony na historickém setkání Kim Jong Un a Donalda Trumpa v Koreji.

AARTOS je zcela automatický systém, který sleduje drony v okolí přes detekci jejich vf aktivit při spojení se svým řídícím stanovištěm. Výsledkem je 3D vizualizace jejich letu.

Systém nabízí unikátní možnosti sledování dronů v prostoru 360° až do vzdálenosti 10-15 km. Technika detekce dronů je založena na patentovaném anténě AARONIA ISOLOG 3D Tracking Array Antenna, UWB real-time vf přijímač SPECTRAN V5 a komplexního software pro sledování dronů s pomocí umělé inteligence.

AARTOS Drone Detection System umožňuje provést velmi detailní analýzy jakéhokoliv vf vyzařování, a může tak detekovat dokonce i nejnovější drony využívající 4G. Rychlý nástup a využívání létajících zařízení bez posádky (UAV) se stává hrozbou pro bezpečnost jak z pohledu národních zájmů, tak i komerčních.

Sledováním dronů lze také vystopovat jejich uživatele, protože se jedná o podobné vf signály. Prodej systémů pro sledování dronů bude v příštích letech prudce stoupat.

Celá zpráva zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik