česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Siemens a EPLAN vstupují do strategického partnerství

26.11. 2022 | Zajímavosti - novinky
Autor: Siemens & EPLAN
01.jpg

Společnosti Siemens Smart Infrastructure a EPLAN podepsaly smlouvu o strategickém partnerství pro posílení spolupráce v oblasti softwarových řešení pro tržní segmenty průmyslu a infrastruktury. V rámci této smlouvy se obchodní jednotka Siemens Electrical Products připojí do partnerského programu EPLAN Partner Network jako její strategický partner. Cílem je lépe koordinovat produkty obou společností a nabídnout výrobcům rozváděčů a elektrokonstruktérům optimalizovaná řešení. Sebastian Seitz, generální ředitel společnosti EPLAN, a Andreas Matthé, generální ředitel společnosti Siemens Smart Infrastructure, podepsali dohodu 26. září 2022.

Cílem naší spolupráce je vytvořit pro elektrokonstruktéry strukturu plug-and-play. Chceme naše nástroje otevřít obousměrně pro obě strany, a tím zjednodušit a urychlit pracovní postupy,“ řekl Andreas Matthé.

Sebastian Seitz z firmy EPLAN také zdůraznil výhody pro společné zákazníky: „Při konstrukci rozváděčů je možné použít k optimalizaci a větší míře automatizace konstrukčních prací software EPLAN Pro Panel. Kromě toho se budeme konkrétněji zabývat rostoucí oblastí distribuce elektrické energie a spolupracovat se společností Siemens na vytvoření ucelených řešení pro více integrované a efektivnější pracovní postupy.“

Segment průmyslu zahrnuje nabídky a produkty pro rozváděče řídicích systémů, zatímco segment infrastruktury zahrnuje konstrukci rozváděčů pro rozvod energie. Siemens a EPLAN v těchto tržních segmentech ještě posílí vynikající spolupráci, která existuje již mnoho let, například při poskytování dat do systémů EPLAN pro konfiguraci produktů Siemens. V oblasti infrastruktury se společnosti EPLAN a Siemens rozhodly společně optimalizovat a automatizovat zákaznické procesy, například v prostředích Sivacon a Alpha (systémy distribuce energie) integrací platformy Simaris (konstrukční nástroje) a systémů EPLAN.

Obě strany přispějí svými odbornými znalostmi ku prospěchu svých společných zákazníků, aby umožnily zefektivnit pracovní postupy při konstrukci rozváděčů a rozvodů energie.

EPLAN nabízí inženýrský software a služby v oblasti elektrotechniky, automatizace a mechatroniky. Společnost vyvíjí jedno z předních světových softwarových řešení pro konstruktéry strojů, rozváděčů a řídicích systémů. Kromě toho pomáhá zákazníkům zjednodušit náročné konstrukční a vývojové procesy.

Výrobky společnosti Siemens Electrical Products jsou určené pro bezpečnou a efektivní elektrickou infrastrukturu na úrovni nízkého napětí v budovách a průmyslových prostředích, včetně řídicí a bezpečnostní techniky, měřicích a monitorovacích zařízeních, spínačů a zásuvek. Sortiment obchodní jednotky dále zahrnuje softwarové nástroje podporující komunikaci, které lze použít k připojení produktů distribuce energie k řídicím systémům techniky budov a automatizační technice a také k otevřeným cloudovým systémům IoT.

Původní tisková zpráva

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik