česky english Vítejte, dnes je pátek 21. červen 2024

Letní konference organizace EIPC v Berlíně

DPS 5/2015 | Zprávy
Autor: Redakce

Letošní letní konference organizace EIPC (European Institute of Printed Circuits) se tentokrát konala počátkem června v Berlíně. Jako obvykle sestávala z jednoho a půl dne přednášek a návštěvy zajímavé firmy v místě svého konání – v tomto případě známé společnosti Fraunhofer IZM.

I když je organizace EIPC zaměřena hlavně na výrobu desek plošných spojů, přednášky vždy zabíhají do různých oborů navazujících na DPS. Už samotné názvy jednotlivých přednášek dávaly tušit, že o zajímavé informace nebude nouze, zejména když byly prezentovány významnými společnostmi z celého světa, například: DuPont a First EIE (Švýcarsko), MEC (Japonsko), Polar Instruments (Velká Británie), AT&S (Rakousko), Atotech a Fraunhofer IZM (Německo), Camtek a Taiyo America (USA) atd. Už jen z tohoto výčtu je zřejmé, o jak významnou akci se jednalo.

Mě zaujaly zejména přednášky pojednávající o embedded technologiích (Embedded Power Electronics, Development of PCBs with embedded passive components, International standards affecting embedding technology, Next generation PCB and panel‑based packages using embedding technologies).

Přímý osvit, ale i alternativní možnosti přenosu obrazce na desku, jsou ve výrobě často diskutovanou otázkou, a tak bylo této problematice věnováno hned několik příspěvků (Being Cost‑effective with Imaging Technology, A full Digital manufacturing station for PCB, Solder mask & Legend by Ink‑Jet Technology, Inkjet Soldermask atd.). Jinými podrobně diskutovanými tématy byly také spolehlivost a materiály používané pro výrobu desek (Reliability and environmental aspects for future PCB, Quantifying and benchmarking new PWB materials reliability, Demands on the PCB for future RF applications atd.).

Jedním z veteránů přednášejících na konferencích EIPC je společnost Polar Instruments, která tentokrát přišla s prezentací na téma měření impedance tenkých plošných spojů.

Návštěva firmy Fraunhofer IZM pak byla velmi zajímavým vyvrcholením celé akce. Je jen málo příležitostí vidět na vlastní oči tolik špičkové techniky používané ve výzkumu, jako tomu bylo zde. Fraunhofer IZM se specializuje na aplikovaný výzkum elektroniky zaměřený na jeho průmyslové využití. Pokrývá celé spektrum technologií a služeb nezbytných pro vývoj spolehlivé elektroniky a integrace nových technologií do nových aplikací.

Pravidelné konference EIPC jsou dostupné i nečlenům této organizace – více informací na: www.eipc.org.