česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Konverze dat mezi CAD a EDA v ACE 3000

21.11. 2016 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
ACE3000_300x225.png

Pokud potřebujete převést Gerber či ODB++ data do Postscriptu, TIFF nebo bitmapy s vysokým rozlišením, nebo naopak DXF či DWG do Gerber formátu, potom vás může zajímat konverzní program ACE Translator 3000 od americké firmy Numerical Innovations.

Ten umí nejenom navzájem převádět celou řadu různých formátů, včetně 3D, ale umožňuje i jejich zobrazení a editování. Editor zvládá celou řadu úkonů potřebných pro konverze, zatímco prohlížeč umožní vizuální kontrolu načtených či exportovaných dat. Specializované funkce umožňují provádět s daty Booleanovské operace, editovat kompozity, rozbít polygon, atd.

Mezi formáty dat, které lze navzájem převést, patří např. Gerber (včetně X2), ODB++, GDSII, DXF, DWG, PDF, IGES, STL, Postscript, TIFF, JPEG, GIF, STEP a další.

Tak lze na příklad konvertovat Gerber do Postscript formátu kvůli tisku podkladů pro výrobu desky na tiskárně, nebo na osvitové jednotce. Bitmapa ve velkém rozlišení se také může někdy hodit, stejně jako převod DXF obrázku mikrovlnných spojů do Gerber dat.

K dispozici je demo verze. Program běží pod Windows i na Linuxu.

Více informací: www.numericalinnovations.com/collections/ace-translator-3000

(mklauz) @dps-az.cz