česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Siemens kupuje Mentor Graphics, aby si upevnil pozici v digitálním průmyslu

22.11. 2016 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
Siemens_vs_Mentor.png

Siemens a Mentor Graphics oznámily dohodu, podle které Siemens získá americkou společnost Mentor Graphics za zhruba 112 miliard Kč, což je o 21% více, než jeho hodnota v danou chvíli. Důvodem pro toto finančně nadnesené převzetí ze strany Siemens je jeho snaha o upevnění vedoucí pozice v digitálním průmyslu, k čemuž potřebuje portfolio software pro návrh integrovaných obvodů, elektronických systémů, simulaci a výrobu elektroniky.

Mentor Graphics zaujímá se svým software vedoucí pozici v EDA průmyslu. Jeho převzetím se Siemens stane významným hráčem v digitálním průmyslu, když bude moci nabízet software pro komplexní návrh, který zahrnuje mechaniku, elektroniku, elektrotechniku, přenos tepla a embedded systémy, a to na jedné integrované platformě. 

Joe Kaeser, prezident a CEO společnosti Siemens, komentuje převzetí takto: “Siemens přebírá Mentor Graphics, protože zapadá do našeho konceptu Vision 2020, který bude zkušebním kamenem nového průmyslového věku. Získáme perfektní portfolio, které umožní rozšířit naše vedoucí postavení v digitální technice a bude udávat tempo průmyslu.

Klaus Helmrich, člen představenstva společnosti Siemens, to rozvádí ještě dále:“Převzetím Mentor Graphics získáváme dobře zavedenou firmu s vedoucím postavením ve svém oboru a s talentovanými pracovníky, kteří nám pomohou doplnit naše portfolio průmyslového software pro návrh mechanických zařízení nástroji pro návrh, test a simulaci elektrických a elektronických systémů.”

Převzetí má být dokončeno zhruba do konce první poloviny 2017.

Americká společnost Mentor Grahics s ročním obratem kolem 30 miliard Kč má své sídlo ve státě Oregon, a s pobočkami v 32 zemích zaměstnává 5700 pracovníků. Po převzetí se stane součástí divize Siemens Digital Factory v oboru PLM software. Další informace o společnosti Mentor Graphics jsou na adrese: www.mentor.com

Průmyslový gigant Siemens AG (Berlín a Mnichov) je aktivní ve více než 200 zemích světa v oborech electrifikace, automatizace a digitalizace. Zaměstnává celkem 351 tisíc pracovníků a dosahuje ročního obratu přes dva biliony Kč. Další informace o společnosti Siemens jsou na adrese: www.siemens.com

Poznámka: Prodej, stejně jako podpora stávajících uživatelů software od Mentor Graphics, zůstává zachována i po převzetí společností Siemens.

 

Celá tisková zpráva: www.siemens.com/press/PR2016110082COEN