česky english Vítejte, dnes je pátek 19. červenec 2024

SHTW2: možnosti nepatrných systémů přiblíží vývojová deska

20.02. 2017 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Mouser Electronics oznámila dostupnost rozšiřující desky Sensirion SHTW2 Xplained Pro Extension Board s dvojicí senzorů Sensirion určené pro vývojové kity Microchipu (Atmel) Xplained Pro vyhrazené mikrokontrolérům SAM D20 s jádrem ARM Cortex-M0+. Od nástavby tohoto druhu očekáváme spolehlivé měření vlhkosti a také teploty, které díky miniaturním čidlům využijeme zejména v nositelné elektronice. S funkcí „on/off body detection“ mohou vývojáři např. vyhodnocovat aktivní nošení a ještě lépe tomu přizpůsobit řízení napájení z omezeného bateriového zdroje.

Deska bude stavět na druhé generaci plně kalibrovaných čidel vlhkosti a teploty SHTW2 s digitálním výstupem, která jsme na stránkách DPS Elektronika od A do Z představili již dříve (Změří teplotu i vlhkost. Sama přitom měří 1,3 x 0,7 x 0,5 mm). Na prakticky zanedbatelné ploše přitom dostáváme celý měřicí systém včetně jeho dvou senzorů, obvodů pro zpracování signálu, A/D převodníku, paměti a také rozhraní I2C.

Nástroj rozšiřující možnosti platformy Xplained Pro tato čidla zahrnuje rovnou dvě, čemuž odpovídají též různé adresy (celá zpráva).

(robenek) @dps-az.cz