česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Nucleus SafetyCert RTOS nyní podporuje ARM Cortex-M4 procesory

25.04. 2017 | Zprávy
Autor: Radek Řezníček
NucleusRTOSuvodni.jpg

Nucleus® SafetyCert RTOS, určený pro vysoce výkonné systémy příští generace, nyní podporuje i procesor ARM® Cortex®-M4. V kombinaci s tímto výkonným nízkopříkonovým a levným procesorem je Nucleus ideální pro rozličné aplikace v různých odvětvích průmyslu, včetně těch, které čelí přísným bezpečnostním požadavkům.

Nucleus SafetyCert RTOS od Mentor Graphics (nyní Mentor, Siemens business), je cenově dostupné řešení s bezpečnostním certifikátem, které zahrnuje Nucleus RTOS s modely procesů pro podporu run-time knihoven, konektivity, TCP/IP, ukládání dat a Sourcery™ CodeBench IDE. Nucleus SafetyCert RTOS byl prověřen a zdokumentován, aby odpovídal nejpřísnějším požadavkům pro aplikace využívající ARM Cortex-M4, mimo jiné normám IEC 61508 SIL 3, IEC 62304 Class C, RTCA DO-178C Level A, and ISO 26262 ASIL D.

Dnešní architektury SoC jsou velice komplikované a sestavené z mnoha různých jader pro různé účely od konkrétních aplikací, přes signálové procesory (DSP) až po mikrokontroléry (MCU) v jediném pouzdru. Úkol zavedení bezpečnostních standardů do takových SoC je velice náročný pro všechny návrháře, protože se musejí potýkat s cenou a složitostí spojenou s během různých OS na každém jádru. Nucleus SafetyCert RTOS přináší konfigurovatelné jednotné prostředí, které je použitelné pro různá jádra na moderních SoC, přičemž podporuje rychlý a cenově efektivní vývoj a většinu světových bezpečnostních standardů pro různá odvětví průmyslu, od leteckého až po zdravotnický.

Celá zpráva zde

(radek) @cadware.cz