česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

Osciloskop nebo zapisovač? ScopeCorder staví na baterii, ale čerpá z obou

06.07. 2017 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Přestože se přístroj inspiroval jak mezi zapisovači dat tak i osciloskopy, jméno dostal vlastní. Kompaktní ScopeCorder od společnosti Yokogawa nese označení DL350 a díky bateriovému napájení bude zcela jasně předurčen přímo do terénu, kde pomůže např. s testováním a odstraňováním závad. Výrobce jej představil v této celé zprávě.

ScopeCordery DL350 přináší stejnou přesnost a spolehlivost jako high-endové modely DL850E a DL850EV, nicméně s ohledem na svůj „život v pohybu“ prošly logicky optimalizací. Přestože mohou využívat řadu stejných zásuvných modulů jako výše zmiňované přístroje, jejich celková váha 3,9 kg bude oproti nim poloviční. A protože se také nepohybujeme v laboratorních podmínkách s dostupnými elektrickými rozvody, oceníme i zde přítomnost vlastní baterie. 

Samostatné zapisovače dat zastanou spoustu práce, pravděpodobně ale narazí při potřebě měřit a zaznamenávat rychle se měnící průběhy. Osciloskopy zase mohou mít potíže s jinými než napěťovými signály a třeba i požadavky na dlouhodobé a nepřetržité záznamy. ScopeCordery DL350 na to odpovídají svým modulárním řešením se zásuvnými prvky, velkou interní pamětí a také možnostmi SD karty, takže se dokážeme přizpůsobit různým typům signálů. Dlouhodobě zpracujeme rychlé změny napětí, teploty, působící síly, zrychlení, kmitočtu, poradíme si rovněž se signály CAN, LIN a SENT, přičemž řadu dalších informací přidá i podpora GPS.

(robenek) @dps-az.cz