česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

O 3D tiskárnu desek plošných spojů od Nano Dimensions je zájem

12.09. 2018 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
01.jpg

Tento rok se výrobci 3D tiskárny desek plošných spojů, izraelské společnosti Nano Dimensions, daří. Roste počet prodejců v různých částech světa, i prodej vlastních tiskáren DragonFly 2020 Pro. Ukazuje se, že možnosti, které tiskárna nabízí, předčí její nemalou pořizovací cenu.

Nano Dimensions se zaměřila zejména na perspektivní trhy, jako jsou Čína s okolními asijskými zeměmi a USA. Nevynechala ale ani rychle rostoucí elektronický průmysl v Turecku a v dalších zemích. V Evropě je několik tiskáren používáno například v Německu.

Pro prodej tiskárny v USA bylo pro Nano Dimensions klíčové získat svolení dodávat tiskárnu vojenskému průmyslu, kde je pro tiskárnu velký potenciál. Okamžitě potom prodala několik tiskáren americké armádě. Celkem jsou v USA již tři prodejci 3D tiskárny, předváděcí centrum je přímo v Santa Clara, srdci silikonového údolí v Kalifornii.

DragonFly 2020 Pro je průmyslová 3D tiskárna určená pro tisk desek plošných spojů, včetně vícevrstvých. Tiskne současně dielektrický materiál desky a vodivý inkoust pro vytvoření plošných spojů i průchozích otvorů. Vytvrzení obou materiálů probíhá za chodu přímo v tiskárně. Je určena pro prototypovou výrobu v přímé návaznosti na vývoj desky, čímž umožňuje rychlé ověření základních parametrů a funkčnosti navržené desky.

Více informací o DragonFly 2020 Pro je zde, firemní novinky potom zde.

mklauz@dps-az.cz