česky english Vítejte, dnes je neděle 03. prosinec 2023

Electrolube uvede na SMTconnect nové ochranné povlaky vytvrzované UV světlem

03.04. 2019 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Electrolube, globální dodavatel elektro-chemie, představí na výstavě SMTconnect (nový název pro SMT Hybrid Packaging) sedm nových konformních povlaků pro vytvrzení UV světlem. Nová řada UVCL byla vyvinuta pro potřeby náročné ochrany elektroniky a LED.

UVCL řada povlaků nevyžaduje použití ředidla, neobsahuje VOC, je nehořlavá, má výborné elektrické vlastnosti a zajišťuje vynikající ochranu v obtížných provozních podmínkách. Povlaky jsou odolné proti popraskání během teplotních cyklů. Hlavní výhodou nových povlaků je skutečnost, že povlaky mohou být naneseny na desky plošných spojů okamžitě, přičemž doba úplného vytvrzení je jenom 6-12 hodin díky sekundární chemické vytvrzovací reakci. Díky rychlému vytvrzení se může snížit objem rozpracovaných výrobků v porovnání s jinými povlaky, které k vytvrzení potřebují delší dobu.

UVCL povlaky jsou jedno-komponentní materiály s nízkou, až střední viskozitou a s duálním vytvrzením, přičemž k dokončení vytvrzení stačí přítmí. Dostupné jsou v 5 litrovém balení. Teplotní rozsah použití je velmi široký a povlaky je možné nanášet i selektivním způsobem.

UVCL-P je Plus verze řady UVCL. Čirý povlak je pružný a extrémně odolný pro teplotním šokům.  Hlavní výhodou je výborné pokrytí povrchu s garantovanou dobou vytvrzení 6 hodin. Když je selektivně nanesen v tloušťkách 50-150 mikronů, má vyšší odolnost proti kondenzaci v porovnání s povlakem naneseným sprejem při stejné tloušťce. Maximální provozní teplota je 150° C, přičemž povlak splňuje požadavky UL94V-0 při tloušťkách pod 150 mikronů. Může být vytvrzen buď LED světlem 365nm, nebo žárovkou ‘D’ z mikrovlné techniky.

UVCL-X je Extra verze UVCL, která má podobně jako UVCL-P výbornou odolnost vůči teplotním šokům, umožňuje okamžité použití na DPS s garantovanou dobou vytvrzení 6 hodin, má vynikající pokrytí a odolnost. Povlak je neprůhledný, zelené barvy, a může být nanesen až do tloušťky 300 mikronů. Je pružný s výbornou tepelnou vodivostí 0.7 Wm-1K-1, čímž zajišťuje zlepšený odvod tepla. Maximální provozní teplota je 150° C, splňuje požadavky UL746 a UL94V-0 při tloušťce pod 300 mikronů.

Na výstavě budou ukázány další nové povlaky vytvrzované UV světlem, jedná se o UVCL-FC pro tenčí povlaky, UVCL-LED pro aplikace s LED, UVCL-HV s vysokou viskozitou pro ochranu vývodů a kovových povrchů, a gelový UVCL-Gel pro zakrytí konektorů a oblastí, které nesmí být opatřeny povlakem.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz