česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Zařízení pro prototypovou a hromadnou výrobu 3D tištěné elektroniky

08.05. 2019 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Německá společnost Neotech AMT GmbH je jednou z firem, které se věnují vývoji výrobních systémů pro 3D tištěnou elektroniku, například tištěné antény pro automotive průmysl. Jedním z jejích produktů je i 3D zařízení PJ15X určené pro cenově dostupný vývoj a prototypování prostorové tištěné elektroniky, zatímco zařízení 45XG3 je určeno pro sériovou výrobu.

PJ15X zahrnuje 3D tiskárnu s pohyby v 5 osách, možnost vytvrzení nanášených materiálů UV zářením a Pick&Place mechaniku pro uložení SMT součástek. Celek umožní výrobu komplexních elektronických obvodů na téměř jakémkoliv 3D povrchu. Tiskárna umožňuje tisk různých materiálů – vodivých inkoustů velikosti nano-částeček nebo mikronů, různé biologické a dielektrické materiály, atd. Základní provedení zařízení umožňuje dodatečné rozšíření o další části podle potřeby.

45XG3 je kompaktní systém určený pro hromadnou výrobu 3D tištěné elektroniky. Vysoký výkon je zajištěn prostřednictvím 4 tiskových hlav, které se pohybují simultánně v 5 osách. Rychlost výroby je dána paralelním způsobem výroby. Robustní zařízení je určeno pro nepřetržitou operaci s minimálními požadavky na údržbu.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz