česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Poslední fáze zjednodušování uvedení nového produktu na trh pomocí DFM v programu Valor NPI

23.07. 2019 | Zprávy
Autor: Radek Řezníček
ValorNpiUvodni.jpg

Program pro NPI Valor (jeho část právě s názvem NPI) od společnosti Mentor, a Siemens business vstoupil do finální fáze zjednodušování a zrychlování uvádění nových produktů na trh, pomocí včasného zjištění chyb a zabránění jejich proniknutí do finálního výrobku. Integrováním inteligentních DFM kontrol řízených výrobním procesem přímo do návrhového programu pro DPS.

Iniciativa zajišťující bezchybný návrh, která začala před třemi lety, jako odpověď na požadavky uživatelů, vstupuje do své poslední fáze. Přepracování kontrol mělo za cíl zjednodušit správu a kontrolování pravidel pro DFM kontroly. Dalším krokem potom byla integrace do návrhového programu Xpedition od stejné společnosti. Propojení návrhového programu a kontrol z pohledu výroby nejenom, že zrychluje návrh díky včasnému zachycení chyb, ale také přináší lepší porozumění obou náhledů na návrh.

Pohled návrháře je často omezený pouze na DRC kontroly a nezabývá se problémy, které mohou vznikat až při výrobě (copper slivers, acid traps, …). Provedení DFM kontrol v rámci návrhu spolu s dalšími simulacemi, které jsou v Xpedition dostupné (AMS, SI, PI, termální simulace, …) zlepšuje informace o celém procesu, čímž také přispívá ke zrychlení uvedení výrobku s minimálním počtem chyb. Podobně jako například HyperLynx DRC rozšiřuje náhled návrháře a pomáhá mu automatizovat některé kroky.

ValorNPI2

Nová verze Valor NPI (11.0) dostupná od konce května poskytuje jednoduchou správu a napojení DFM kontrol na přední návrhové programy PADS, Cadence Allegro, Altium, Zuken Board Designer a samozřejmě Xpedition. Se zjednodušením přístupu k DFM kontrolám nemusíte být expertem na danou oblast pro odhalení většiny chyb.

Více se můžete dozvědět přímo v článku na stránkách výrobce nebo stránkách programu.

radek@cadware.cz