česky english Vítejte, dnes je neděle 03. prosinec 2023

PADS Professional si lze výhodně pronajmout

28.01. 2020 | Zprávy
Autor: Radek Řezníček
PadsPronajemUvodni.png

PADS Professional, který představuje novou generaci programů PADS pro návrh DPS, je možné si do konce března (27. 3. 2020) pronajmout na jeden rok za velmi zvýhodněnou cenu (necelých 8 tisíc Kč / měsíc). Navíc pokud se uživatel po vypršení pronájmu rozhodne pro nákup, dostane za pronájem slevu, která mu vynaložené finanční prostředky vynahradí.  Pronájem zahrnuje zdarma i přístup do výukové databáze videí a licence pro vytváření rigid-flex a pro automatizované ladění délek spojů.

Původní program PADS (momentálně pod názvem Classic označovaný také Standard) v současné době již nestačí předním vývojářům pro realizaci stále složitějších motivů na desce. Ve výbavě nejlevnější sestavy programu PADS chybí nástroj pro snadnou tvorbu diferenciálních párů a pro vytváření spojů přenášejících rychlé signály. Nicméně i tato sestava obsahuje schopnosti tvořit dynamicky rozlitou měď nebo zobrazovat desku ve 3D náhledu.

Modernější pojetí a funkce odvozené od high-end programu Xpedition od stejné společnosti Mentor, A Siemens business, přináší sestavě Professional jednak intuitivní tvorbu náročných desek a jednak možnost spolupráce až integrace s tímto programem.

Parallela

Professional nejenom, že disponuje nástroji pro tvorbu diferenciálních párů a skupin spojů se stejnou délkou (stejnými návrhovými pravidly), ale přináší i další rozšíření, nejenom pro high-speed návrh. Návrhová pravidla na desce se mohou lišit v rámci vrstev (rozlévaná plocha, vnější vnitřní/vrstva), skupin spojů (vyrovnání délek, šířky spojů, izolační mezery, izolace agresorů), ale i specifických oblastí na desce (např. v rámci BGA obvodu) definovaných na libovolném počtu vrstev. Zrychlení pokládání spojů pomocí Sketch routeru jistě ocení nejenom návrháři pracující s rychlými signály.

Professional lze pronajmout i s rozšířením pro tvorbu RF motivů (mikrovlnných obvodů) na desce a podporou FPGA. Zde je sleva ještě výraznější než v předchozím případě, jelikož se v obou případech jedná o špičkovou technologii. Online spolupráce s ADS od Keysight v modulu RF nebo schopnost přemístit připojené vývody FPGA tak, aby se maximálně zjednodušil návrh patří k ojedinělým funkcím ve světě elektronických návrhových CAD programů.

RFmotiv

K rychlému proniknutí do základních funkcí může sloužit anglický dokument úvodu do programu s podporou videí.

Další informace můžete nalézt na stránkách CADware nebo anglicky na stránkách programu.

radek@cadware.cz