česky english Vítejte, dnes je úterý 05. prosinec 2023

Společnost RS Components představuje mimořádně všestrannou vývojovou jednotku IIoT

31.01. 2020 | Zprávy
Autor: RS Components
01.jpg

RS Components, obchodní značka společnosti Electrocomponents plc, která je celosvětovým vícekanálovým distributorem výrobků a řešení pro průmysl a elektroniku, představila jednotku 4ZeroBox IIoT (průmyslový internet věcí) od italského výrobce TOI (Things on Internet). 4ZeroBox je hardwarová součást platformy 4ZeroPlatform společnosti TOI – systému typu plug-and-play pro sběr dat, jejich zpracování a vytváření hlášení, který je navržen pro optimalizaci inteligentní výroby v prostředí konceptu Industry 4.0 a procesů údržby výrobních zařízení.

Technologie IIoT je příležitostí i výzvou zároveň pro velké i malé podniky. Výrobci obvykle potřebují zaznamenávat a zpracovávat data z nových a starých strojů od různých dodavatelů, zatímco cílem vývojářů strojů a integrátorů systémů je odlišit své návrhy širokými možnostmi komunikace prostřednictvím IoT. Aby bylo možné dosáhnout výhod, jako je úplná viditelnost v rámci procesu, nižší náklady na údržbu a efektivní integrace se softwarem pro plánování podnikových zdrojů (ERP) a výrobními informačními systémy (MES), je nutné překonat komplexní výzvy v oblasti rozhraní a správy dat.

4ZeroBox je všestranná modulární jednotka IIoT, kterou lze instalovat do staršího i moderního průmyslového vybavení, a umožňuje rychlou integraci se snímači, aktuátory a cloudovými službami. Je založena na mikrokontroléru ESP32 pracujícím na frekvenci 2,4 GHz značky Espressif Systems s 4Mb pamětí Flash, dodává se s pouzdrem umožňujícím montáž na lištu DIN s kanály pro průmyslové snímače a podporou rozhraní Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet, LoRa, CAN, RS485, RS232, JTAG, I2CSPISD karet. Model 4ZeroBox lze rozšířit kteroukoli ze stovek desek MikroElektronika Click prostřednictvím dvou zásuvek MikroBus integrovaných na desce.

Jednotka 4ZeroBox zahrnuje prémiovou licenci softwaru Zerynth Virtual Machine, takže ji lze programovat v jazyce Python nebo jeho hybridní verzi C/Python. Software Zerynth zahrnuje kompilátor, ladicí obvod a editor a dále průvodce a vzorové projekty pro snadné učení.

Součástí dodávky jednotky 4ZeroBox je roční předplatné služby TOI 4ZeroManager pro správu zařízení v cloudu nebo v místě použití, která se používá k organizaci, sledování a vzdáleným aktualizacím připojených zařízení v komplexním měřítku. Služba 4ZeroManager zahrnuje webové rozhraní pro ovládání připojených zařízení a přizpůsobené přesměrování dat do jiných služeb, jako jsou ERP a MES.

Jednotka 4ZeroBox pravděpodobně nalezne využití v široké škále průmyslových kontextů, jako jsou výrobní závody, průmyslové chlazení, nakládání s odpady, precizní zemědělství, doprava a logistika, energetika a rozvodné sítě, maloobchod a inteligentní domácnosti a budovy.

Společnost RS je jediný přední distributor, který v současnosti nabízí jednotku 4ZeroBox na trzích v oblastech EMEA, Asie a Tichomoří.