česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 22. únor 2024

Napětí detekujte spolehlivě. FLIR přidá i vibrace

18.06. 2020 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost FLIR Systems známe především jako významného hráče v oblasti termokamer. Svůj záběr však bude mít mnohem širší. Dokládá to i květnovou novinkou v podobě odolného bezkontaktního detektoru přítomnosti střídavého napětí FLIR VP50-2 s funkcí kapesní svítilny a také třemi různými způsoby výstrahy pro zajištění snadnějšího a zejména pak bezpečnějšího nalezení potíží a prověření elektroinstalací.

Varování s využitím světla či zvuku bylo málo a výrobce proto dále přidává i vibrace. Vzájemná kombinace vícebarevných světel s LED, vibrací a také slyšitelné zpětné vazby tak zajistí spolehlivé předání potřebné informace a to i navzdory hlučnému prostředí nebo místům se špatnou viditelností. Zařízení tužkového typu (CAT IV, 1000 V) se navíc neskutálí a pokud by přesto vyklouzlo z rukou, může na beton padat až z výšky tří metrů. Model VP50-2 je určený pro rozvody s napětím 100 - 120 V, zatímco našim poměrům (200 – 240V) lépe vyhoví VP52-2 s jinak stejnými vlastnostmi.

vp50-2

Více v celé zprávě FLIR Launches VP50-2 Non-Contact Voltage Detector for Commercial, Residential, and Industrial Electrical Applications.

robenek@dps-az.cz