česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. duben 2024

3D prohlížení pouzder součástek, které SnapEDA zdarma nabízí pro různé EDA programy

16.06. 2020 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1_new.png

O SnapEDA z Kalifornie jsme se již na tomto místě zmiňovali několikrát (například zde) – je to internetový dodavatel knihovních prvků pro různé programy pro návrh desek.

Schematické symboly a odpovídající pouzdra více než 10 milionů součástek jsou dostupná zdarma každému, kdo se na webové stránce zaregistruje. Pokud potřebná součástka není k dispozici, může být připravena do 24 hodin za úplatu 29 dolarů v rámci akce InstaParts. Další možností, jak získat symboly součástky, která není zahrnuta v jejich nabídce, je InstaBuild – on-line program, který pomůže rychle a jednoduše symboly vytvořit pomocí jejich OCR.

Novinkou je možnost prohlédnutí pouzdra součástky ve 3D ještě před stažením. 3D prohlížeč umožňuje přiblížit, rotovat, natáčet 3D obrázek pouzdra, stejně jako zhlédnout jeho rozměry.

Symboly lze stáhnout ve formátech programů Altium, OrCAD, Allegro, PADS, Eagle, KiCad, Pulsonix, PCB123 a Proteus. Nabízená knihovna obsahuje symboly součástky od od více než 2500 výrobců a pokrývá naprostou většinu všech možných typů.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz