česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Energie v každém paprsku? 20kW simulátory napoví

02.07. 2020 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Účinnost je dnes skloňována napříč všemi obory a jinak tomu nebude ani v oblasti obnovitelných zdrojů elektrické energie. Ve společnosti Keysight Technologies pro účely vývoje směřujícího k maximální možné efektivitě provozu při konverzi napájení připravili novou rodinu simulátorů fotovoltaických polí řady PV8900, které se mohou nyní jako první pochlubit rozsahem až 2000 V a také výkonem 20 kW dosahovaným v zařízeních s výškou 3U. Smyslem je zajistit, aby invertory dokázaly ze vstupního zdroje vytěžit pokud možno co nejvíce.

Vývoj a následné ověřování chování algoritmů MPPT pro sledování bodu maximálního výkonu a také všech obvodů okolo je však náročný. Keysight proto přichází s celkovým řešením, které díky softwarovým nástrojům (DG9000A) umožňuje souběžně otestovat až dvanáct kanálů MPPT. Simulátory PV8900 nové generace odlišíme z hlediska napětí 1500 V, resp. 2 kV, proud o velikosti 30 A zůstává nezměněn. Nechybí zde ani možnost paralelního řazení.

PV8900

Více v celé červnové zprávě Keysight First to Launch Photovoltaic Array Simulators that Deliver 20 Kilowatts in a 3U Format (ilustrace se svolením Keysight Technologies).

robenek@dps-az.cz