česky english Vítejte, dnes je úterý 28. listopad 2023

ZUKEN přichází s novinkami ve svém návrhovém programu CR-8000

15.09. 2020 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Japonská společnost ZUKEN známá svým high-end systémem CR-8000 pro návrh DPS oznámila novinky pro rok 2020. Ty se týkají rozmisťování součástek a tažení plošných spojů, signálové a napájecí integrity, 3D výstupu a kreslení schématu v Design Gateway.

Placement & Routing v programu Design Force nyní zahrnuje push/shove součástek během rozmisťování, automatické generování oblastí na desce pro skupiny součástek a jejich navazující automatické rozmisťování (uváděné jako volba). Tažení plošných spojů nyní umožňuje práci se skupinou spojů v módu routování oblouků se zaměřením na ohebné a flex-rigid desky. Novinkami je vylepšené vkládání dodatečných via otvorů pro potřebu stínění či lepšího propojení, stejně jako termálních odlehčení.

Signálová integrita přináší cross-probing s programy pro kreslení schémat (Design Gateway) a návrh desek (Design Force) a další vylepšení. Kromě toho má nově napojení na simulační nástroj AIwave od ANSYS, které umožňuje sledovat výsledky přímo v návrhu desky – odpadá tak potřeba převádět data mezi ANSYS a ZUKEN programy.

Výrazné vylepšení lze nalézt při generování 3D výstupů, které jsou kritické pro přesné mechanické modelování, teplotní a mechanické namáhání. Tak například jsou ve výstupu zahrnuta data průřezu.

Kreslení schémat Design Gateway má hlavně vylepšené uživatelské prostředí.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz