česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. duben 2024

RS Components poprvé uvádí vysoce výkonnou flash paměť Semper NOR s vysokou hustotou pro kritické aplikace

27.10. 2020 | Zprávy
Autor: RS Components
01.jpg

RS Components, obchodní značka Electrocomponents plc, globálního vícekanálového poskytovatele průmyslových a elektronických produktů a řešení, nyní nabízí špičkové flash paměti Semper NOR společnosti Cypress Semiconductor. Flash paměť Semper NOR má za úkol podporovat automobilové, komunikační a průmyslové aplikace. Semper splňuje normu ISO 26262 pro funkční bezpečnost v automobilech a je v souladu s normou IEC 61508 pro průmyslové aplikace. Semper je první NOR flash pamětí v tomto odvětví, která je kompatibilní s ASIL-B a připravena na ASIL-D.

Bezdrátová komunikace nové generace 5G, nabízející více než 20krát větší šířku pásma než stávající sítě, umožní nové trvale připojené aplikace v průmyslovém internetu věcí, v připojených a autonomních vozidlech a v přenosných zdravotních pomůckách. Kvůli zajištění vysoké spolehlivosti, šířky pásma a funkčnosti budou SoC a FPGA, které napájejí 5G stanice, vyžadovat rychlé ukládání a načítání neustále rostoucího objemu konfiguračních a spouštěcích dat. Semper NOR flash uspokojuje tyto potřeby tím, že nabízí hustotu až 4 Gbit a rozhraní kompatibilní s JEDEC xSPI, čímž rozšiřuje šířku pásma až na 400 MB/s.

Semper NOR flash poskytuje hustotu od 256 Mbit do 4 Gbit, se spolehlivostí, výkonem a desetiletou životností vyžadovanou pro kritické aplikace. Zařízení Semper NOR jsou kompatibilní s řadou SoC a FPGA.

Zařízení Semper umožňují řadu variant sériového rozhraní s nízkým počtem pinů, včetně starších SPI, DDR Quad SPI s datovými rychlostmi až 102 MB/s, a rozhraní HyperBus a Octal kompatibilních s JEDEC xSPI s datovými rychlostmi až 400 MB/s. Pomocí XIP (eXecute In Place) se mohou programy spouštět přímo z paměti flash, což umožňuje transakcím Quad SPI s vysokou rychlostí přenosu dat překročit výkon paralelních nebo asynchronních zařízení NOR.

Architektura Cypress EnduraFlex umožňuje systémovým projektantům přizpůsobit zařízení Semper tak, aby vyhovovala konkrétním aplikacím, a nastavit diskové oddíly tak, aby poskytovaly vysokou paměťovou výdrž až 2,5 milionu cyklů nebo dlouhé uchovávání dat až po dobu 25 let.

Semper podporuje SafeBoot, čímž umožní detekovat chybnou inicializaci zařízení a poškození konfigurace. V paměťovém poli je podporována funkce ECC (korekce jednotlivých chyb a detekce dvojitých chyb) s ochranou CRC pro rozhraní i data.

Flash paměti Semper NOR splňují normu AEC-Q100 a jsou odzkoušeny při extrémních teplotách od –40 °C do +125 °C. Provozní napětí je 3,0 V nebo 1,8 V. Varianty balení zahrnují 24-vývodové BGA, 8-vývodové WSON a 16-vývodové SOIC.

Společnost RS nyní dodává flash paměti NOR ACT v oblastech EMEA, Asie a Tichomoří.