česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

I na počítači Mac můžete navrhovat desky plošných spojů s McCAD

05.01. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr2.jpg

Americká firma VAMP z Kalifornie je jedna z mála, která nabízí software McCAD EDS pro kreslení schémat, simulaci a návrh desek pro počítače Mac. Její webová stránka je na pohled docela zastaralá, ale bližší pohled ukázal, že poslední aktualizovaná zpráva o balíku jednotlivých modulů pro Mac s OS 10.13 pochází z roku 2020.

Aktuální nabízený bundle (EDS-Plus) software McCAD EDS běží na OSX 10.13 či novějším a sestává z modulů pro kreslení schémat a návrh desek v ceně 1395 dolarů. K tomu lze přikoupit modul SPICE3 pro analogové a digitální simulace založený na Berkeley SPICE za 395 dolarů a modul autorouteru pro návrh desky – zde jsou k dispozici dvě možnosti v podobě autorouteru Trailblazer, který má také interaktivní mód routování spojů (1895 dolarů), nebo jenom zcela základní autorouter Tracker pro dvouvrstvé desky za 495 dolarů. Výsledná cena včetně autoruteru Trailblazer je tedy kolem 75 tisíc Kč. Dopravu není třeba uvažovat, protože software se stahuje přímo z webu výrobce.

Základní bundle EDS-Plus, který tvoří jádro návrhového systému (editor schémat a desky) zahrnuje také modul Gerber Translator, což není nic jiného, než generátor výstupních dat desky do výroby.

Všechny moduly jsou také k dispozici zdarma v provedení Free EDA Tools s omezením, které se liší od modulu k modulu, ale v podstatě určené pro malé schémata i desky.

Firma nabízí on-line prodej software a technickou podporu zdarma. Většina modulů programu je dostupná i pro Windows OS.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz