česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Software fiXtress od BQR pro odhad spolehlivosti se nyní pronajímá na jeden rok

18.05. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
01.jpg

Program fiXtress pro kvalifikovaný odhad spolehlivosti elektronického obvodu od izraelské firmy BQR byl již na tomto webu zmíněn mnohokrát, ale zatím vždy v souvislosti s jeho možnostmi. Jeho několik sestav v závislosti na možnostech se zatím prodávalo s trvalou licencí, bez nutnosti si ho aktualizovat. To se během hektické doby v průběhu pandemie změnilo – software je nyní možné získat formou pronájmu (subscription).

Pronájem není nákup, ale služba, a tak si mohou firmy danou částku hned odepsat. Pravým důvodem pro přechod na pronájem je ale trochu jiný – mnoho zájemců o analýzu spolehlivost obvodů vyvíjeného zařízení projevilo zájem o software pouze pro daný projekt, kdy v případě dalšího projektu si ho mohou případně opět pronajmout.

Nejčastěji žádaná sestava – fiXtress Basic stojí téměř 2 tisíce Euro na rok, přičemž zahrnuje:

  • přímé napojení na jeden z programů pro kreslení schémat - Altium, OrCAD, Mentor (DxDesigner), tak i možnost načíst netlist a výpis materiálu z externího zdroje
  • jednu z metod předpovědi spolehlivosti podle výběru (Telcordia 3, MIL-HDBK-217F2, Mil-HDBK-217G, Mil-HDBK- 217F2-VITA, 217Plus, Siemens 29500, IEC62380, FIDES)
  • editor knihovny modelů součástek
  • předpověď spolehlivosti pro systém, který zahrnuje více desek plošných spojů

Vyšší sestava - fiXtress Pro1 zahrnuje v ceně 3 tisíce Euro na rok navíc i tzv. Stress Derating (analýza předimenzovaných/poddimenzovaných součástek) a analýza teplotních poměrů součástek. Ceny sestav pokračují až k téměř 60 tisícům Euro na rok pro automatickou analýzu spolehlivosti obvodu včetně analýzy správného zapojení (ASR – Automatic Schematic Review).

Více informací o programu fiXtress: výrobce  a lokální zastoupení

mklauz@dps-az.cz