česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Nové snižující regulátory Renesas pro drobné AC/DC zdroje

30.07. 2021 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nebudou to pouze požární hlásiče z přiložené ilustrace, ale také nejrůznější síťově napájená zařízení provozovaná jak v našich domovech, tak i průmyslových provozech, která mohou nyní ke svému napájení využít nové rodiny 700V snižujících regulátorů od společnosti Renesas Electronics, tedy integrovaných obvodů RAA223011, RAA223012 nebo též RAA223021 zahrnujících dvou, čtyř a také osmiwattové verze spínaného AC/DC zdroje s nízkou vlastní spotřebou, nízkým rušením a do třetice i malým počtem vnějších součástek. Výslednému řešení s řadou vlastních ochranných mechanizmů pak budou nahrávat i dostupná pouzdra typu TSOT23 a SOIC s pěti, osmi, resp. sedmi vývody (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též AC/DC měniče LinkSwitch nyní dodají ještě více proudu).

Výrobce pak v celé zprávě dále odkazuje na desítky ukázkových návrhů, které realizuje s využitím svých součástek, mimo jiné i těchto nových prvků – viz také odkaz na Winning Combos s podtitulem Analog + Power + Embedded Processing.

raa2230x

Více informací najdete již v celé zprávě New Family of 700V Buck Regulators From Renesas Offers Unmatched Feature Set for Home Appliances, Smart Homes, Sensing Systems, Power Meters and Industrial Controls.

robenek@dps-az.cz