česky english Vítejte, dnes je úterý 05. březen 2024

MCU Sitara™ AM2x sází na výkon

06.08. 2021 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Texas Instruments v červenci představili nové výkonné mikrokontroléry navržené pro účely komunikace a řízení v reálném čase. Díky prvkům Sitara™ AM2x lze nyní při zpracování dosahovat v porovnání s tradičními mikrokontroléry využívajícími Flash desetinásobně vyššího výkonu. Uplatní se např. v oblasti automatizace výroby, robotice, automobilovém sektoru a také při dlouhodobě udržitelném nakládání s energií.

Výrobce k takovému účelu používá jedno, ale i více jader Arm® taktovaných až na kmitočtu 1 GHz, společně se speciálními perifériemi a také možnostmi akcelerace. První rodinou součástek nabízených v rámci skupiny AM2x se stávají MCU AM243x uvažující až čtyři jádra Arm Cortex®-R5F, zatímco zde každé provozujeme až na 800 MHz. Výrobce pak při odběru 1000 kusů stanovuje cenu za jeden mikrokontrolér začínající na šesti dolarech. Na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Správně navržené prvky IoT pozvednou celou síť. Jaký MCU ale zvolit?.

am2x

Více informací najdete v celé zprávě New MCU portfolio redefines microcontroller performance, enabling 10 times higher processing capability than existing devices.

robenek@dps-az.cz