česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

Mobile Industrial Robots (MiR) řeší přepravu nákladních vozíků

25.08. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) uvádí MiR250 Hook, unikátní řešení pro automatizovanou interní přepravu nákladních vozíků. MiR Hook 250 je nadstavbový modul pro nejrychlejší a nejkompaktnější robot MiR250 se snadnou a efektivní navigací v prostředích s vysokou koncentrací osob. Robustnost a přesnost nového zařízení odpovídá rychlému produktovému vývoji, který od té doby u tohoto dánského výrobce mobilních robotů proběhl.

Uživatelsky přívětivá technologie snadno automatizuje interní přepravu naložených vozíků o hmotnosti až do 500 kg. MiR250 Hook se automaticky připojí k vozíku a dopraví jej na místo určení bez jakékoli lidské asistence. Modul rozšiřuje škálu aplikací AMR robota. Konstrukce nového řešení je vzhledem k jeho využití v průmyslovém prostředí robustní. Pohybuje se rychlostí až 2 m za vteřinu, přičemž se naviguje bezpečně a efektivně. Počet vozíků, které může MiR250 Hook zapojit a odtáhnout na různá místa není omezen a zároveň se jedná o vozíky různých velikostí a výšek. Rychlost, flexibilita a průmyslová konstrukce nového řešení MiR250 Hook významně optimalizuje pracovní postupy.

Zmapování prostředí robotem probíhá manuálním ovládáním při prvním trasování nebo importováním map budov a prostor do softwaru robota. Robot je také naprogramován ke komunikaci s výtahy a dveřmi tak, aby se mohl volně pohybovat mezi odděleními.

Firmy, které již využívají robota MiR250, mohou jednoduše zakoupit aktuální nadstavbový modul MiR Hook 250. Ostatním zákazníkům se zájmem o automatizaci interní přepravy vozíků nabízí MiR komplexní řešení obsahující robota MiR250 a MiR Hook 250 k okamžitému využití.

Více informací je uvedeno zde

mklauz@dps-az.cz