česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. duben 2024

Jak se ujistit o správné konstrukci navrhované desky (Flex, Rigid-Flex, Embedded součástky)

14.09. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Program CAM350 od americké firmy Downstream Technologies umožní načtení navrhované desky (Gerber, nebo ODB++), zobrazí ji ve 3D a provede řadu kontrol s ohledem na její výrobu ještě před odevzdáním podkladů pro výrobu.

Software CAM350 je známý zejména u výrobců holých desek plošných spojů, ne už tolik mezi návrháři desek. A přeci je tento program určen i pro ně tím, že jim umožní schválit konstrukci desky ještě ve fázi návrhu desky.

3D zobrazení umožní nahlédnout i do vnitřních vrstev desky a tak dát dobrý přehled o mechanickém uspořádání celé desky. Někdo by mohl namítnout, že to lze provést i v návrhových programech, alespoň některých, ale je tu velký rozdíl – CAM350 zobrazí desku a zkontroluje ji na možné problémy při výrobě (DFF check), přičemž k tomu používá výstupní data (Gerber, ODB++) pro výrobu, čímž umožní zachytit i problémy spojené s generováním těchto dat.

DFF analýzy najdou problémy s leptáním desky, nepájivou maskou, termálním odlehčením, nevhodně položenými plošnými spoji, montážními otvory, provedením ohebné části desky, embedded součástkami, atd.

Protože je CAM350 nástroj snadný na používání, není návrhář desky dodatečně zatížen dalším břemenem, který obvykle nový program představuje.

Více informací najdete zde a také zde.

mklauz@dps-az.cz