česky english Vítejte, dnes je neděle 03. prosinec 2023

Testy baterií se systémem Scienlab řady SL1700A

30.09. 2021 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Aby bylo možné v provozu běžně používat systémy napájené z baterií, musel je nejprve někdo vyrobit. A samozřejmě též i náležitě otestovat. Dvojnásob to pak bude platit u velkých akumulátorových sad, kde již u jednotek výkonu zpravidla používáme předponu „kilo“.

Společnost Keysight Technologies pro takové účely nedávno představila novou generaci systému navrženého pro testování vysokonapěťových sad baterií, Scienlab řady SL1700A, vhodného pro práci až do 1500 V. Uplatní se tak nejen v automobilovém průmyslu, ale i dalších sektorech. Prostor k testům a související zdroje napájení však bývají často omezené. Řada SL1700A proto vsadila na novou vysokonapěťovou technologii SiC se kterou na malé ploše dosahuje ještě vyšší míry účinnosti. Systém je navíc modulární a s možností dalšího rozšiřování.

Sady baterií bývají složitým systémem s vysokým napětím i proudy, elektrickými a také mechanickými prvky, chlazením nebo i řízením. Všechny součásti zde přitom vyžadují důkladné testování z pohledu odolnosti, kapacity, efektivity provozu či vlastního ohřevu, které lze nyní řešit právě s nástroji řady SL1700A.

sl1700a (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě Keysight Launches Scienlab Battery Pack Test System with High Voltage Silicon Carbide Technology.

robenek@dps-az.cz