česky english Vítejte, dnes je neděle 03. prosinec 2023

Nano Dimension aktualizoval 3D výrobní zařízení DragonFly LDM® 2.0

29.09. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

O aditivní metodě výroby elektroniky, konkrétně vícevrstvých desek plošných spojů, jsme se již několikrát zmiňovali, zejména v souvislosti s 3D tiskárnou DragonFly od firmy Nano Dimension Ltd. Ta nyní oznámila novou generaci tohoto zařízení pod názvem DragonFly LDM 2.0.

Aktualizace zahrnuje zlepšenou kvalitu tisku, optimalizaci použití inkoustu a chytřejší správu přípravy tiskárny díky vylepšenému hardware a embedded software. Mezi úplné novinky patří například kalibrace tiskové hlavy, pomocník nastavení trysky, poloautomatická kalibrace tisku, a další.

DragonFly LDM systém představuje zatím jedinou známou technologií ve světě, která používá digitální soubory dat a simultánní 3D tisk dielektrického a vodivého materiálu k rychlému vytvoření vícevrstvých elektronických sestav. Důvodem pro jeho rozšíření je jeho schopnost dokázat přímo na místě vhodnost určitého konceptu, zajistit rychlé zhotovení prototypu a ochránit duševní vlastnictví. Představuje změnu v představě, jak průmysl i výzkum a vývoj budou vyvíjet a vyrábět moderní elektroniku.

Zapsáním klíčového slova (DragonFly) do vyhledávacího okénka na tomto webu lze najít další podrobnější informace.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz