česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 22. únor 2024

Prohlížeč pro PADS Standard (PADS Logic a Layout) je volně ke stažení

14.12. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Na webové stránce Siemens EDA je volně ke stažení prohlížeč pro PADS Standard programy, který umožňuje prohlížet schémata vytvořená v PADS Logic a návrh desky z PADS Layout.

Tento prohlížeč není časově omezen a umožňuje načítat schémata a desky ze všech PADS programů řady VX až do stávající verze VX.2.10. Pro instalaci potřebuje zhruba 300 MB volného místa, Windows 10, a alespoň 8 GB paměti pro prohlížení schémat a návrhů desky.

Prohlížeč zobrazí schémata i navržené či navrhované desky v plných původních barvách. Umožňuje sdílet návrh desky s kolegy, kteří nemají vlastní nainstalovaný program PADS. Může být použit například pro kontrolu rozmístění součástek i položení plošných spojů na celé desce nebo jenom v určitých částech a teké pro kontrolu nastavení návrhových pravidel, atd.

I když je prohlížeč volně dostupný, vyžaduje od zájemce založení účtu, vyplnění základních údajů a potvrzení souhlasu s licenčním ujednáním (END USER LICENSE AGREEMENT), které je k dispozici i v češtině. V češtině je také vlastní instalátor prohlížeče, i když jsou některé překlady mírně komické, zřejmě jako důsledek použití některého překladače.

Prohlížeč je možné stáhnout zde

mklauz@dps-az.cz