česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Na sběrnici CAN s novými jednotkami od Hioki

21.04. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Pracovat v klíčové oblasti automobilového průmyslu, nebo i řadě dalších odvětví, se signály sběrnice CAN, příp. též i CAN FD, může být sice fajn, ovšem až do chvíle, kdy potřebujeme hledat a také najít vzájemné souvislosti s dalšími signály, tentokrát již čistě analogového charakteru, kupříkladu ve spojení s napětím, teplotou, vibracemi ve vozidle apod.

Dříve to mohlo v této kombinaci při požadavku na záznam a také centrální správu, resp. řízení, znamenat určité komplikace, protože jsme příslušná data pokaždé zjišťovali s využitím samostatného přístroje. Pokud ale sáhnete po měřicí technice od společnosti Hioki, Memory HiLoggeru LR8450 ve standardní verzi, nebo i jeho bezdrátové variantě LR8450-01 (Wireless LAN), celou situaci si nyní výrazně zjednodušíte.

Výrobce pro ně totiž nedávno představil dvě jednotky CAN, modely U8555 pro vstup či výstup a také LR8535, zde ale jen jako vstup, se kterými lze vše pohodlně převádět, a to i v obou směrech.

Více informací najdete v celé zprávě Hioki Launches CAN Units to Enhance Memory HiLogger Appeal: New products enable central management of CAN signals and analog data.

robenek@dps-az.cz