česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Proudová čidla HMSR DA s výstupem Sigma Delta

09.06. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Proudy a zase ty proudy. Zatímco součástková základna pro snímání nejrůznějších veličin počítá běžně nejen s analogovými výstupy, ale také číslicovým rozhraním, v případě měření proudu může být situace o něco složitější. Nikoli však s novou nabídkou senzorů od společnosti LEM, která v květnu představila nejnovější přírůstek do rodiny svých proudových čidel HMSR (na stránkách časopisu DPS Elektronika od A do Z jsme v roce 2020 psali též Další krok v miniaturizaci. Snímání proudu v systémech přeměny energie).

Prvky s označením HMSR DA zde totiž nyní vystupují jako první integrované obvody svého druhu, které na výstupu počítají s bitovým streamem Sigma Delta. Pro vývojáře to pak bude znamenat nejen robustní provedení umocněné galvanickým oddělením, nízké rušení, klesající náklady či drobné fyzické provedení, ale také digitální výstup, který zde uvažuje rozlišení ENOB až 13 bitů společně s 10MHz taktováním. Výrobce kromě toho pracuje na dalších variantách, které nabídnou ještě o tři bity navíc, resp. 20 MHz.

Více informací najdete v celé zprávě LEM to unveil the world’s first Integrated Current Sensor with Sigma Delta bitstream output.

robenek@dps-az.cz